Dzisiaj recenzja najwyższego i najlepszego modelu wyciskarki Kuvings EVO820. Wspomniany model to najnowsza propozycja od Kuvingsa. Model Evolution (to inna nazwa pod która występuje) miał swoją premierę w Polsce w połowie marca 2018, podobnie jak model D9900, o którym również wspomnę w artykule pod kątem różnić między EVO820.

Kuvings EVO820 to następca wyciskarki C9500, która swoją premierę miała w 2016 roku. Firma Kuvings wprowadziła szereg zmian do najnowszego modelu.

Obecnie Kuvings EVO820 to najlepiej oceniana i najczęściej kupowana wyciskarka z lini premium w Polsce. Została uznana przez brytyjski magazyn The Independent Rollce Royce’ em wśród wyciskarek i najlepszą wyciskarką spośród testowanych urządzeń.

Co wnoszą nowe zmiany? Jak wypada nowa wyciskarka na tle C9500, który cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno w kraju jak i za granicą? Dlaczego nowy EVO820 jest bestsellerem na rynku? Zapraszam do lektury 🙂

Kuvings EVO820 – poznaj najmocniejszą wyciskarkę od Kuvings’a

Kuvings znany jest jako jeden ze światowych liderów na rynku wyciskarek wolnoobrotowych. Polskim konsumentom kojarzy się przede wszystkim z niezawodnością i szybkością wyciskania soku.

Co roku Kuvings zdobywa prestiżowe nagrody – Laury Konsumenta i Klienta – już  4 razy z rzędu. Ponadto dwukrotnie wyciskarka Kuvings została wybrana przez prestiżowy Magazyn Choice jako najlepsza wyciskarka na rynku.

Zachęcam też do odwiedzenia artykułu: „Ranking wyciskarek wolnoobrotowych” stworzonego przez sklep Vimedlux w oparciu o 1400 niezależnych opinii Klientów różnych sklepów i różnych marek wyciskarek do soków.

Kuvings nie jest marką, która nadmiernie rozpieszcza nas nowinkami i ciągłymi premierami kolejnych modeli. Może to i dobrze, bo w zbyt dużej liczbie różnych modeli można się dzisiaj naprawdę pogubić. Poza tym lepiej jest poczekać dłużej na lepszy efekt.

Kuvings średnio wypuszcza na rynek nową wyciskarkę co 2 lata. Za każdym razem był to czas warty poświęcenia.

W poprzednich wyciskarkach Kuvingsa widać tendencję do „ewolucji produktu”, o czym świadczą raczej małe, ale dobrze przemyślane zmiany.

Nie inaczej jest w przypadku wyciskarki Evolution EVO820, która została dopracowana w każdym calu.

Wyciskarkę używam już 2 lata i mam wrażenie porównując ją do poprzedniego modelu C9500, że firma Kuvings zebrała uwagi użytkowników poprzednich modeli i na tej podstawie wdrożyła zmiany.

Jako użytkownik B6000 i C9500 mogę to potwierdzić. Zmiany w EVO wynikają raczej z potrzeb niż w wyniku eksperymentów inżynierów koreańskiej firmy. Co oczywiście uważam za ogromny plus.

Jakość materiałów, której na próżno szukać w innych wyciskarkach

W nowym modelu czeka na Was przede nowy, luksusowy designAle moją uwagę zwróciło coś innego. Bardzo dobra jakość materiałów. Wystarczy wziąć górną pokrywę do ręki, aby wiedzieć o czym piszę.

Kuvings zastosował w modelu EVO820 bardzo grube i solidne materiały. Po co? W poprzednich modelach zdarzało się, że przy wkładaniu dużej ilości bardzo twardych składników w całości na raz, wyciskarka nie dawała rady i pękała górna pokrywa. To zresztą do dzisiaj bolączka większości wyciskarek pionowych na rynku.

Ale to już przeszłość. W EVO820 nie ma opcji, aby jakakolwiek część pękła. Po prostu model ten jest świetnie wykonany. Możesz wrzucić całą marchew, a EVO nawet nie drgnie. Ogromny plus za tą zmianę.

A co z działaniem? Przejdźmy do szczegółów.

Nowa wyciskarka Kuvings EVO820 - szybka, wytrzymała i prosta w obsłudze

Koniec z krojeniem owoców… i warzyw.

Kuvings jako pierwszy na świecie wprowadził do wyciskarek wolnoobrotowych szeroki otwór. Nic dziwnego, że jest w tym nadal najlepszy. Chociaż inne firmy próbują skopiować zastosowane rozwiązania w Kuvings, to do tej pory nikomu się to nie udało tak jak właśnie Kuvingsowi.

W modelu Evolution Kuvings zdecydował się na wprowadzenie jeszcze szerszego otworu wsadowego na owoce i warzywa niż w poprzednich modelach.

Nowa wyciskarka może pochwalić się otworem o szerokości 82 mm, co pozwala na wrzucenie większości owoców i warzyw do wyciskarki bez krojenia ich na mniejsze kawałki.

Dla porównania, szeroki otwór występował już w modelu B6000 i C9500, jednak tam szerokość wynosiła 76 mm. W EVO820 zmieszczą się nawet najbardziej dorodne jabłka co znacznie ułatwia i przyspiesza proces wyciskania soku 😉

Producent zadbał również o wygodę i bezpieczeństwo użytkowników, wprowadzając nowe rozwiązanie – podwójny wlot, zabezpieczony ruchomą klapką.

Domyślnie klapka jest zamknięta, zostawiając użytkownikowi dostęp do węższego otworu na długie i twarde składniki (marchew, burak, seler naciowy, etc). Wystarczy jednym ruchem uchylić klapkę, by zyskać dostęp do bardzo szerokiego otworu i z łatwością dodawać do soku całe jabłka lub pomarańcze.

Z mojego punktu widzenia klapka to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również zabezpiecza urządzenie i sprawia, że z każdym składnikiem wyciskarka radzi sobie z łatwością.

Zaprojektowany na nowo wlot pozwala również na przygotowywanie świeżych soków przez młodszych domowników.

Wyjątkowy design z linii premium

wysokiej jakości materiały oraz w odróżnieniu od D9900 zupełnie nowy wygląd

Linia EVO820 nazwana została linią premium. Nie bez powodu. Jakość użytych materiałów i nowy wygląd w pełni na to zasługują. W końcu to flagowy model wyciskarki Kuvings’a.

Wyciskarka cechuje się owalnym kształtem oraz wykończeniem z dbałością o najmniejsze detale. Front wyciskarki został wykonany z tworzywa, którego powierzchnia doskonale imituje strukturę skóry. To rozwiązanie prezentuje się ciekawie we wszystkich dostępnych kolorach  – czerwonym, grafitowym, białym oraz szampańskim. Struktura jest tak naprawdę gładka w dotyku i co ważne nie ma żadnego problemu z brudzeniem się korpusu wyciskarki o co niektórzy pytają mnie.

Wzmocniona i ulepszona konstrukcja

Wzmocnione, grubsze materiały to nie wszystko jeśli chodzi o stabilność pracy. Zostałą też powiększona ilość zaczepów łączących górną pokrywę z misą na sok z 3 do 4.

Ma to ogromny wpływ na stabilność wyciskarki, nawet podczas pracy na najtwardszych warzywach co dla wielu wyciskarek na rynku jest ogromnym wyzwaniem. Dlatego większość wyciskarek nie posiada dużego wlotu (chociaż sprzedawcy tłumaczą to w inny sposób 🙂 A te które mają szeroki wlot najczęściej nie dają rady wyciskać np. buraka w całości czy marchewki w całości.

Otwór przez który odprowadzana jest pulpa z owoców i warzyw również uległ modyfikacji. Został on znacznie powiększony, a na dodatek górna część zyskała zgrabne wycięcie. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko zatykania otworu, a samo czyszczenie misy z pozostałości warzyw i owoców jest dużo łatwiejsze. 

szerszy wylot na pulpę przyspiesza wyciskanie i ułatwia mycie wyciskarki

Warto wspomnieć również o tym, że producent zastosował wyłącznie najtrwalsze i ekologiczne materiały bez szkodliwych bisfenoli – m.in. tritan Eastman’a (stosowany tylko w najwyższej klasy urządzeniach) oraz ultem.

bardzo wytrzymały i wydajny ślimak

Łatwe czyszczenie

Mycie wyciskarki to zwykle najmniej przyjemna część korzystania z tego rodzaju sprzętu. Na szczęście Kuvings stara się maksymalnie uprościć życie użytkownikom, stale wprowadzając rozwiązania, dzięki którym czyszczenie wyciskarek staje się łatwiejsze i znacznie szybsze.

Miałem już kilka wyciskarek (Philips, Greenstar, Kuvings B6000, C9500) i żadna z nich nie czyściła się tak szybko jak EVO820 (zbliżony czas mycia jest tylko w przypadku C9500). Szeroki otwór wylotowy na pulpę, redukcja ilości części spowodowała, że mycie Evolution zajmuje mi około 4-5 minut.

Wyżej wspomniałem już o poszerzonym i bardziej otwartym kanale do odprowadzania resztek owoców i warzyw. To jednak nie wszystko. Producent zadbał również o inne udogodnienia:

 • dodatkowa szczotka do czyszczenia w zestawie (łącznie 3 sztuki, we wcześniejszych modelach dołączano jedynie 2)
 • możliwość odkręcenia dolnej części misy w celu dokładniejszego czyszczenia i suszenia – jak na razie nie robiłem tego, bo nie było takiej potrzeby.

Szybka praca i bardzo klarowny sok

Już poprzednie modele wyciskarek Kuvingsa osiągały doskonałe rezultaty jeśli chodzi o pyszny i klarowny sok. Nie inaczej jest w przypadku modelu EVO820 – próżno dopatrzeć się w wyciśniętym soku resztek pulpy, która wychodzi z wyciskarki bardzo sucha. Uzyskany sok jest gęsty i klarowny.

To, co zauważalnie uległo poprawie w EVO820, to czas wyciskania oraz głośność pracy urządzenia. Najnowszy model Kuvingsa pracuje szybciej, bardziej stabilnie, jednocześnie pracuje jeszcze ciszej.

Niestety nie dysponuję profesjonalnym urządzeniem do pomiaru dźwięku, jednak w porównaniu z poprzednimi modelami (C9500 oraz B6000) Kuvings EVO820 pracuje ciszej. To może być ważne szczególnie dla użytkowników, którzy mają w domu małe dzieci 🙂

EVO820 czy D9900 – różnice? 

W niektórych krajach jak np. Niemcy czy USA na rynku jest dostępny tylko model Evolution. Również na głównej stronie producenta Kuvings.com nie znajdziesz wyciskarki D9900, która została wyprodukowana tylko na niektóre kraje. W Polsce Kuvings w tym samym czasie zdecydował się na wprowadzenie na rynek zarówno EVO820 z linii premium jak też D9900 z linii klasycznej.

Kuvings EVO820 to wyciskarka klasy premium. Model ten został zaprojektowany całkowicie od nowa. D9900 jest ulepszoną wersją starszego modelu (C9500) z 2016 roku. Ma silnik stosowany w starszym modelu i nową górę.

Kuvings D9900 od EVO820 – czym się różnią?

 • Wyglądem. Widać to na pierwszy rzut oka. Kuvings D9900 ma przede wszystkim obudowę silnika z taką samą jak model C9500. EVO820 ma inny kształt obudowy charakteryzujący się matowym wykończeniem imitującym skórę oraz nową kolorystyką.
Kuvings D9900 różni się od Kuvings EVO820 nie tylko wyglądem
po lewej D9900, po prawej EVO820
 • Sposobem chłodzenia silnika. EVO820 posiada 2 dodatkowe wyloty powietrza chłodzące silnik podczas pracy co wpływa na jego wydajność.

Kuvings EVO820 ma 2 dodatkowe wyloty chłodzące silnik vs. Kuvings D9900

 • Inny układ górnej części wyciskarki. Ma to przede wszystkim wpływ na wygodę w użytkowaniu. W Kuvings D9900 klapa na składniki otwiera się z lewej strony co oznacza, że wrzucanie składników prawą ręką stojąc na przeciwko wyciskarki jest nieco utrudnione. W EVO820 klapa otwiera się na wprost więc wkładanie składników z łatwością może odbywać się zarówno za lewą jak i prawą ręką.

model D9900 ma wlot otwierający się z lewej strony. Kuvings EVO820 ma wlot otwierający się na wprost wyciskarki co ułatwia wkładanie składników

Cena wyciskarki D9900 to 2150 złotych. Koszt wyciskarki premium EVO820 to 2390 złotych.

Kuvings EVO820 – czy warto kupić? 

Podsumowanie będzie zwięzłe i krótkie – zdecydowanie tak. EVO820 sprawdzi się u osób, które chcą na serio zabrać się do wyciskania soków i zależy im na jakości. Na wielki plus zasługuje naprawdę bardo dobra jakość urządzenia (wystarczy wziąć poszczególne elementy do ręki i wszystko jest  jasne),  i oczywiście szybkość, która biorąc pod uwagę jakość soku nie ma konkurencji. EVO jest nowym urządzeniem, więc opinie na jego temat znaleźć trudno. Są natomiast opinie na temat wcześniejszego modelu C9500. Jest ich bardzo dużo i większość z nich to pozytywne opinie. EVO to udoskonalona wersja wcześniejszego modelu, więc z pewnością doczeka się pozytywnych opinii. To tylko kwestia czasu.

Minusem jest oczywiście cena, ale wyciskarki klasy premium są droższe. Płacisz za jakość, markę, serwis. Z drugiej strony wyciskarkę kupuje się na lata, a nie na miesiąc. Inwestycja moim zdaniem warta swojej ceny. Być może dlatego firma Kuvings daje na cały sprzęt aż 10 lat. To dużo porównując inne firmy.

Mam jednak dla Ciebie coś co może być przydatne i pomóc dokonać wyboru – kod rabatowy o wartości 300 zł.

Wystarczy przy składaniu zamówienia na stronie oficjalnego dystrybutora marki Kuvings w Polsce wpisać kod: SOKOMANIA i cieszyć się bardzo dobrą wyciskarką w bardzo dobrej cenie 🙂 Teraz dodatkowo otrzymujesz w edycji limitowanej sita do lodów i koktajli gratis!

Kupuj tylko u autoryzowanego dystrybutora marki Kuvings w Polsce, aby uzyskać polską 10-letnią gwarancję oraz autoryzowany serwis Kuvings Polska. W przeciwnym wypadku kupujesz na własne ryzyko.

Co z użytkownikami poprzednich modeli? Evolution, jak sama nazwa wskazuje, stawia raczej na ewolucję niż rewolucję. Różnica w porównaniu do modelu B6000 jest znacząca. Również w przypadku modelu C9500 są spore różnice. EVO820 jest nieco szybsza i cichsza, ma jeszcze większy wlot, sprawniej pozbywa się pulpy i szybciej się ją myje. W kuchni wygląda rewelacyjnie.

Czy mieliście już szanse przetestować Kuvings EVO820? Jak zawsze czekam na wasze komentarze i zachęcam do dzielenia się uwagami. Zachęcam również do zadawania pytań, jeśli artykuł nie rozwiał wszystkich wątpliwości 🙂

  4 replies to "Kuvings EVO820. Recenzja najlepszej wyciskarki pionowej na rynku."

  • Ewelina

   Czy EVO820 ma dodatkowe sitko do robienia deserów lodowych, sorbetów?

   • Kuvings Juicers

    tak, sita do EVO820 można znaleźć tutaj

  • Ala

   Czy do tego modelu dołączona jest szczotka do czyszczenia sita? I czy można oczekiwać jakiejś książki z przepisami?

   • Kuvings Juicers

    Tak, są 3 szczotki, w tym specjalna obrotowa szczotka do czyszczenia sita. W zestawie jest książka z przepisami oraz dodatkowo bestsellerowa książka Dr Cabot na temat uzdrawiającej mocy soków.

Zostaw komentarz

Twój adres mailowy nie będzie widoczny dla innych